برونسپاری چه کمکی به ما می‌کند؟

همزمان با جهانی شدن اقتصاد کشورها، همزمان بازار بسیار خوبی برای شرکت‌ها ایجاد شده است و از طرف دیگر فضا برای کاهش هزینه‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم شده است. آیا شما تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه می‌­توانید از توسعه‌ی ارتباطات و جهانی شدن اقتصاد برای کاهش هزینه‌های خود استفاده کنید و در مناسب‌ترین زمان بهترین نتیجه را گرفت؟ با برونسپاری.

برونسپاری ؛ دروازه‌ی موفقیت شما

اگر شما به دنبال پاسخ یک کلمه‌ای هستید «برون سپاری» دروازه‌ی موفقیت شما است. این فرآیند موفقیت بزرگی برای بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان به ارمغان آورده است. جهانی‌سازی، شرکت‌های زیادی را مجبور می‌کند تا بطور مداوم برتری رقابتی خود را بهبود بخشند.

برونسپاری هزینه‌های داخلی را کاهش و در عین حال اجازه می‌دهد که شما بر روی توانایی‌های اصلی خود تمرکز کند.
در دنیای تکنولوژیکی که سریعا تغییر می‌کند، شرکت شما احتمالا قادر به اجرای تخصصی تمام فعالیت‌ها به صورت درون‌سازمانی نباشد.

مزایا و معایب برونسپاری
مزایا و معایب برونسپاری

مزایای برونسپاری

مهمترین مزیت‌های «برونسپاری» عبارتند از:

صرفه‌جویی در هزینه

به دست آوردن یک دانش و تخصص و راه‌اندازی یک واحد جدید در شرکت همیشه نیاز به یک هزینه اولیه و نیروی انسانی دارد و همچنین در صورتی که کسب‌وکار شما برای آن کار بهینه نشده باشد هزینه‌های سربار بسیاری را به صورت جاری پرداخت خواهید نمود. کسب‌وکارها و سازمان‌ها در صورت برونسپاری فعالیت‌هایشان به یک مجموعه‌ی مطمئن، دیگر هزینه‌ای برای فضا، تجهیزات، بیمه‌ی نیروی انسانی و آموزش نیروی انسانی را پرداخت نخواهند کرد. در صورت برونسپاری فعالیت‌های خود، در این هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

مطالعه کنید:  نقش سیستم CRM در خدمات پشتیبانی مشتری

صرفه‌جویی در زمان

توسعه و کسب دانش در حوزه تخصصی خارج از حیطه کاری شما برای شما زمان‌­بر است، بنابراین زمانی که رقبای شما درگیر طراحی و ساخت دستگاه هستند. شما می‌­توانید به بازاریابی فکر کنید، چرا که با برونسپاری یک گام از آن‌ها جلوتر خواهید بود.

عدم تجربه و دانش کافی

کسب تجربه در یک حوزه تخصصی همیشه نیازمند آزمون و خطاست که هزینه زمانی_مالی زیادی دربرخواهد داشت.
حال اینکه یک مجموعه تخصصی این هزینه‌ها را قبلا پرداخت کرده است. این مجموعه با تجربه تجاری خود به شما کمک می‌­کند.

انعطاف‌پذیری

هنگامی که برونسپاری می‌کنید، مجبور نیستید زمانی برای استخدام، آموزش و مسکن کارکنان برای پروژه‌های کوتاه مدت صرف کنید.

استعدادهای حرفه‌ای

یک مجموعه تخصصی قطعا به استعدادها و نیروی انسانی ویژه‌ای دسترسی دارد که شاید گردهم آوردن مشابه آن درون مجموعه شما، با سختی‌های زیاد همراه باشد.

استراتژی متمرکز

مزیت رقابتی شما در کسب‌وکار، بازاریابی، ایده‌پردازی، در دست داشتن بازار و فروش است، پس منطقی است که تمرکز را بر روی آن قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

برون سپاری چه مزایا و معایبی به دنبال دارد؟
برون سپاری چه مزایا و معایبی به دنبال دارد؟

معایب برونسپاری

  • کاهش امکان نظارت و مدیریت بر فعالیت (همکال با ارائه دسترسی کامل امکان نظارت دقیق را برای کارفرما فراهم می‌کند)
  • امکان افشای اطلاعات طبقه شده سازمان (همکال با قرارداد NDA این موضوع را برطرف می‌کند)
  • کاهش احساس امنيت شغلي در کارکنان سازمان (اساسا هر تغییری در کارکنان استرس ایجاد می‌کند و برای ایجاد تغییر، بایستی از تکنیک‌های مدیریت تغییر استفاده کرد).
  • ایجاد وابستگی به سازمان خارجی و دشواری بازگشت به شرایط پیش از برونسپاری (که از طریق یک برنامه تغییرِ منسجم، می‌توان هزینه و ریسک آن را کمتر کرد).
مطالعه کنید:  پشتیبانی مشتری؛ فاکتوری موثر بر حفظ مشتری و شهرت برند

مرکز تماس «همکال» آمادگی دارد بخش گسترده‌ای از  فعالیت‌های مجموعه شما را به صورت بروتسپاری، با بهترین کیفیت ممکن انجام دهد.